přeskočit k navigaci »

Úvod > Kalendář akcí > Významné geofyzikální jevy v západních Čechách – vulkanismus, výrony minerálních pramenů, zemětřesné roje. Známe jejich vzájemné souvislosti?

Významné geofyzikální jevy v západních Čechách – vulkanismus, výrony minerálních pramenů, zemětřesné roje. Známe jejich vzájemné souvislosti?

 
Významné geofyzikální jevy v západních Čechách – vulkanismus, výrony minerálních pramenů, zemětřesné roje. Známe jejich vzájemné souvislosti?
 

Přednáška Milana Brože a Aleny Bouškové z Geofyzikálního ústavu AV ČR, ve které osvětlí, proč jsou západní Čechy právem nazývány unikátní přírodní laboratoří.

Promluví o historickém sporu mezi plutonisty a neptunisty, o současném originálním vědeckém experimentu, kterým je vyhloubení Goetheho štoly ve vulkánu Komorní hůrka, o výronech minerálních pramenů v lázeňském trojúhelníku zkoumaných již od středověku i o zdejších poměrně častých přirozených zemětřeseních, jimž se věnuje velká pozornost od počátku devatenáctého století.

Záměrem vědeckých výzkumných projektů v posledních desetiletích je nalézt objektivní souvislosti mezi těmito přírodními jevy.

 

 
Datum: 20.1.2018
typ akce: Přednášky
Město:  Jáchymov
Místo: Muzeum Královská mincovna Jáchymov
pořadatel: Muzeum Karlovy Vary
novalouka@kvmuz.cz
čas konání: 17:00 - 18:30
vstupné: 30 Kč

Místo konání na mapě

« zpět na seznam akcí

 
 
 

© Památky a příroda Karlovarska 2009-2015 | autor: Jaroslav Vyčichlo | kontakt: vycichlo.jaroslav@gmail.com
creativecommons.org Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko TOPlist
Nová podoba webových stránek vznikla za finančního přispění Karlovarského kraje

 
pamatkyaprirodakarlovarska.cz

Památky a příroda Karlovarska

E-mail: info@pamatkyaprirodakarlovarska.cz