přeskočit k navigaci »

Karlovarský podzim

05.10.2011

 zařazeno v kategorii: Aktuality | komentáře: 0

 
 
 |

Letošní podzim se server Památky a příroda Karlovarska rozhodl věnovat celý městu Karlovy Vary, které je hlavním centrem našeho regionu a zaslouží si tak naší velkou pozornost.


V lázeňském městě se dochovala celá řada architektonických památek, sakrálních staveb, soch a plastik, pomníků a památníků, kolonád, rozhleden, vycházkových altánů a historických budov. Po celý podzim Vás proto budeme s jednotlivými památkami, a jak je u nás zvykem rovněž i s těmi již zaniklými, seznamovat a celým městem provázet. Možná i rodilý Karlovaráci budou mnohdy překvapeni, jaké poklady naše město a lázeňské lesy ukrývají a v minulosti ukrývaly. Budeme se snažit zachytit pro Vás genius loci historického lázeňského města a pokusíme se ho nalézt i v dnešní době, v podobě zapomenutých zákoutí a málo prošlapaných pěšin.
Dále Vás budeme seznamovat se zajímavými projekty, lidmi, sdruženími a dalšími, které naše město zkrášlují a zachovávají jeho historický punc.

Pro své fanoušky na Facebooku stránky Památky a příroda Karlovarska připravily fotografickou soutěž na téma Karlovarský podzim. Své snímky do soutěže s připojeným jménem autora můžete zasílat na adresu karlovarsky.podzim@gmail.com. Na ostatní nebude brán zřetel. Následně budou fotografie umístěny v albu na Facebooku, kde bude probíhat hlasování pomocí tlačítka „To se mi líbí“. Snímek s největším počtem „palců“ vyhrává. Do soutěže budou zařazeny pouze fotografie s podzimní tématikou z Karlových Varů a vždy pouze jedna od jednoho autora. Soutěž bude probíhat po celý podzim roku 2011, respektive od 10. října a ukončena bude dne 20. prosince, na den 2. výročí založení stránek Památky a příroda Karlovarska. Vítěz obdrží zajímavou knihu Hrady, zámky a další památky ve správě NPÚ. Nejlepší fotografie budou následně zveřejněny na internetových stránkách Památky a příroda Karlovarska.

Pro ty, kteří raději tvoří literárně, a chtěli by publikovat na stránkách Památky a příroda Karlovarska, mohou své statě, články a příspěvky o historii města Karlovy Vary, jeho památek, o přírodních krásách či slavných návštěvnících, zpracované pověsti, popisy procházek či vlastní dojmy a příběhy z lázeňského města, posílat až do 20. prosince 2011 na emailovou adresu karlovarsky.podzim@gmail.com. Nejlepší vybrané příspěvky poté budou publikovány na internetových stránkách Památky a příroda Karlovarska.
Trocha inspirace v podobě podzimního klipu Petra Lněničky


Karlovarský podzim 

« další aktuality z kategorie Aktuality

« zpět na seznam aktualit

Přidat komentář

 

 
 
 

© Památky a příroda Karlovarska 2009-2015 | autor: Jaroslav Vyčichlo | kontakt: vycichlo.jaroslav@gmail.com
creativecommons.org Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko TOPlist
Nová podoba webových stránek vznikla za finančního přispění Karlovarského kraje
Web vytvořilo Vertical Images s.r.o.

 
pamatkyaprirodakarlovarska.cz

Památky a příroda Karlovarska

E-mail: info@pamatkyaprirodakarlovarska.cz