přeskočit k navigaci »

Obec Štědrá zakoupila tamní zchátralý zámek

11.01.2012

 zařazeno v kategorii: Aktuality | komentáře: 0

 
 
 |

Dva dny před koncem loňského roku zakoupila obec Štědrá od společnosti Carrá s.r.o italského majitele opuštěný a zchátralý objekt místního barokního zámku. O okolnostech koupě zámku i o plánech s areálem do budoucna hovořil obecní zastupitel Ing. Pavel Široký.

Myšlenkou o zakoupeni zámku jsme se zaobírali několikrát. Naděje jsme však vkládali především do zájemců, kteří se v obci čas od času objevovali. Vždy však neúspěšně. Špatný stav střechy a destrukce čelní stěny s verandou ovšem již mnoho času na záchranu objektu nedávaly. Poprvé jsme o koupi objektu diskutovali v zastupitelstvu zhruba před rokem. I dobrá myšlenka však potřebuje svůj čas. Těsně před vánoci konečně došlo ke shodě. Nabídnutá cena 3,5 milionu za zámek a přilehlý 5 ha park byla italskou společností akceptována a během několika následujících dní byla podepsána kupní smlouva.
První kroky obce jako nového vlastníka se zaměří na záchranu objektu, tj. jeho statického zajištěni, dále pak na opravu dosluhující střechy. Dalším úkolem je zpřístupněni zámeckého parku veřejnosti, což vyžaduje zejména ošetření přestárlých stromů.
O dalším využití objektu se ještě bude vést diskuze. Předpokládáme však do budoucna otevření zámeckého objektu široké veřejnosti. V interiérech poté návštěvníci naleznou expozici věnovanou historii regionu a také prezentaci zapůjčených sbírkových materiálů z depozitářů. To, jak se však bude situace vyvíjet, se ukáže až v následujících letech.[caption id="attachment_22222" align="aligncenter" width="400" caption="zchátralý areál barokního zámku ve Štědré - říjen 2009"]zchátralý areál barokního zámku ve Štědré - říjen 2009[/caption]
 

« další aktuality z kategorie Aktuality

« zpět na seznam aktualit

Přidat komentář

 

 
 
 

© Památky a příroda Karlovarska 2009-2015 | autor: Jaroslav Vyčichlo | kontakt: vycichlo.jaroslav@gmail.com
creativecommons.org Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko TOPlist
Nová podoba webových stránek vznikla za finančního přispění Karlovarského kraje
Web vytvořilo Vertical Images s.r.o.

 
pamatkyaprirodakarlovarska.cz

Památky a příroda Karlovarska

E-mail: info@pamatkyaprirodakarlovarska.cz