přeskočit k navigaci »

Slavnostní otevření kaple v Hřivínově

07.10.2012

 zařazeno v kategorii: Reportáže

 
 
 |

V sobotu 6. října 2012 proběhlo slavnostní odhalení obnovené kaple Nanebevzetí Panny Marie ve vsi Hřivínov (Mokowitz) na Karlovarsku.

O opravu kaple, která proběhla v červnu až září roku 2012, se zasloužilo Občanské sdružení Andělská Hora v čele s panem Josefem Pelantem. Stavební práce provedla firma Stavební služby - Milan Štěpánek z Ostrova. Novou šindelovou krytinu na střechu kaple položila firma Trules, s r.o. z Bochova. Okolí kaple bylo vysekáno a terén upraven.

Slavnostní odhalení obnovené kaple proběhlo za hojné účasti návštěvníků od 10.50. Jako první přivítal účastníky RNDr. Pavel Knobloch Csc., jediný trvale žijící obyvatel "na" Hřivínově, který poděkoval všem, co se o opravu kaple zasloužili. Po něm se ujal slova Petr Kvasnička, starosta obce Verušičky, pod kterou Hřivínov spadá, taktéž poděkoval a zároveň ocenil práci sdružení. Na závěr promluvil předseda občanského sdružení Andělská Hora Mgr. Jaroslav Herman. Následně byly předány věcné ceny těm, kteří ve svém volném čase a na vlastní náklady se o opravu kapličky zasloužili nejvíce: Zbyšku Kratochvílovi. Miroslavu Pelantovi, Richardu Kaplánkovi, Drahoslavu Stánskému, Josefu Kronusovi a zástupci firmy Gespol Miroslavu Vackovi. Za celkovou pomoc ve všech směrech bylo poděkováno firmě Chezak. Samozřejmě dík patří i těm co se opravy také zúčastnili nebo na opravu přispěli finančně. Následovalo slavnostní přestřižení stuhy a otevření kaple návštěvníkům, kteří si mohli v interiéru opravené kaple zapálit připravené svíčky. Nedaleko kaple byl zásluhou rodiny Jesínkových vysazen buk červenolistý, který dodal ing. Zdeněk Macháček. Na závěr bylo pro návštěvníky připraveno občerstvení od firmy Doupovské uzeniny Pelant.

 

« další aktuality z kategorie Reportáže

« zpět na seznam aktualit

 
 
 

© Památky a příroda Karlovarska 2009-2015 | autor: Jaroslav Vyčichlo | kontakt: vycichlo.jaroslav@gmail.com
creativecommons.org Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko TOPlist
Nová podoba webových stránek vznikla za finančního přispění Karlovarského kraje
Web vytvořilo Vertical Images s.r.o.

 
pamatkyaprirodakarlovarska.cz

Památky a příroda Karlovarska

E-mail: info@pamatkyaprirodakarlovarska.cz