přeskočit k navigaci »

ZACHRAŇTE LÁZNĚ KYSELKA!

22.02.2011

 zařazeno v kategorii: Aktuality | komentáře: 0

 
 
 |

Stránky Památky a příroda Karlovarska se připojují k výzvě Asociace – sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví České republiky

ZACHRAŇTE LÁZNĚ KYSELKA!Iniciála „M“, kterou vidíte na fasádě chátrající kolonády, udělala z minerálky v Kyselce světoznámou a slavnou značku, a to v takové síle, že se na ní dají vydělávat miliardy i dnes. Karlovarské minerální vody, a.s. ovšem toto „M“ zajímá jen pokud je na lahvi. Vytesané do kamene kolonády? Jděte se bodnout s takovým sentimentem! Mattoni už není! Leží na hřbitově v Karlových Varech v rozpadající se hrobce a firma KMV, a.s. s ním nemá vůbec nic společného, stejně jako s těmito lázněmi, tedy až na využívání výtečné značky.

Asociace je přesvědčena o právní zodpovědnosti současného majitele lázní firmy CTS Duo, za současný stav památkově chráněných objektů a nechá patřičné orgány prošetřit, do jaké míry vlastník lázní zavinil svou nečinností stav památkově chráněných budov.

Asociace je dále přesvědčena o morální odpovědnosti soukromé firmy Karlovarské minerální vody, a.s., a je toho názoru, že pokud chce firma obstát před svými tuzemskými i zahraničními zákazníky, musí výrazně přispět k obnově lázní, což měla udělat již dávno.Asociace sdružení pro záchranu a rozvoj kulturního dědictví České republiky proto vyhlašuje na podporu iniciativy o záchranu lázní KyselkaPETICI.Prosíme všechny, kterým není lhostejný osud těchto malebných lázní a kteří, stejně jako my, si myslí, že není možné dopustit, aby se v kulturním státě dělo něco podobného, aby naší petici podpořili.
Petici můžete podepsat
ZDEČím nás bude více, tím lépe se nám bude dařit obnovu lázní prosadit.

ZACHRAŇTE LÁZNĚ KYSELKA!
 

« další aktuality z kategorie Aktuality

« zpět na seznam aktualit

Přidat komentář

 

 
 
 

© Památky a příroda Karlovarska 2009-2015 | autor: Jaroslav Vyčichlo | kontakt: vycichlo.jaroslav@gmail.com
creativecommons.org Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko TOPlist
Nová podoba webových stránek vznikla za finančního přispění Karlovarského kraje
Web vytvořilo Vertical Images s.r.o.

 
pamatkyaprirodakarlovarska.cz

Památky a příroda Karlovarska

E-mail: info@pamatkyaprirodakarlovarska.cz